Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie uczestniczą w projekcie „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. W ramach projektu mają możliwość obejrzenia filmów, które budzą wiele kontrowersji i pobudzają do refleksji. Przed seansem, podczas rozmowy o filmie uczniowie dowiadują się o rzeczach, na które warto zwrócić uwagę. 16 września uczniowie klas pierwszych i trzecich w katowickim kinie Światowid zobaczyli film pt. „Komunia” reżyserii Anny Zameckiej.

Opowiada on o Oli i  jej rodzinie, w której niestety „źle się dzieje”. Brak matki, opieka nad chorym na autyzm bratem i wszystkie obowiązki domowe spoczywają na barkach czternastolatki. Po seansie uczniowie wyszli z kina z różnymi myślami. Według części z nich film był nudny, mdły, bez jakiegokolwiek przekazu. Reszta zaś zaczęła myśleć nad sensem fabuły filmu, która  zmusiła  ich do przemyśleń w zakresie zadań rodzica i różnych problemów  w rodzinie i w otoczeniu – przecież każdy z nas widzi je inaczej i ocenia ze swojej  perspektywy.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech