KALENDARZ CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W CHORZOWIE
ROK SZKOLNY 2023/2024
ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
I. Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych - 04.09.2023
1. TECHNIKUM EKONOMICZNE - 04.09.2023
2. LICEUM DLA DOROSŁYCH (forma stacjonarna):
1) semestr I, semestr III, semestr VII - 04.09.2023
2) semestr II, semestr IV, semestr VIII - 15.01.2024
3. Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
1) semestr jesienny - 09.09.2023
2) semestr wiosenny – 20.01.2024
II. Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
1. TECHNIKUM EKONOMICZNE :
1) w klasach programowo najwyższych - 26.04.2024
2) zakończenie rocznych zajęć - 21.06.2024
2. LICEUM DLA DOROSŁYCH (system stacjonarny)
1) w semestrze I, III i VIII - 12.01.2024
2) w semestrze VIII – 26.04.2024
2) w semestrze II i III - 21.06.2024
3. Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe:
1) semestr jesienny - 14.01.2024
2) semestr wiosenny - 16.06.2024
III. Zimowa przerwa świąteczna - 23.12.2023 - 31.12.2023
IV. Podział na semestry: TECHNIKUM EKONOMICZNE
1 w klasach programowo najwyższych
I semestr - 04.09.2023 - 15.12.2023
II semestr - 18.12.2023 - 26.04.2024
2 w klasach I – IV
I semestr - 04.09.2023 - 12.01.2024
II semestr - 15.01.2024 - 21.06.2024
V. Ferie zimowe: 29.01.2024 - 11.02.2024
VI. Rekolekcje wielkopostne : TECHNIKUM EKONOMICZNE – 21, 22, 23 luty 2024 r.
VII. Wiosenna przerwa świąteczna – 28.03.2024 – 02.04.2024
VIII. Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych - wg. zarządzenia dyrektora CKZiU
IX. Egzaminy zewnętrzne - wg harmonogramu CKE
X. Praktyka zawodowa TECHNIKUM EKONOMICZNE - Klasy: IIIA, IIIB - 04.03.2024 - 29.03.2024; klasy: IVA, IVB - 06.05. 2024 - 31.05.2024
SPOTKANIA Z RODZICAMI
1. 04.09.2023 - Zebrania informacyjno - organizacyjne klas IA, IB, IC
2. 13.09.2023 - Zebrania informacyjno - organizacyjne klasy II - V
3. 22.11.2023 - Śródokresowa analiza wyników nauczania i zachowania – klasy I - IV, konsultacje dotyczące ocen przewidywanych (z zakresu kształcenia zawodowego) dla uczniów klas VA5 i VB5
4. 13.12.2023 - Podsumowanie klasyfikacji za I sem./końcowej dla kl. VA5, VB5
5. 10.01.2024 - Podsumowanie klasyfikacji za I semestr ( klasy I - IV)
6. 03.04.2024 - Zebranie rodziców uczniów klas programowo najwyższych: VA5, VB5, dotyczące m.in. przewidywanych ocen końcowych
7. 24.04.2024 - Śródokresowa analiza wyników nauczania i zachowania uczniów klas I – IV
8. 28.05.2024 - Konsultacje dla rodziców uczniów klas I –IV dotyczące przewidywanych rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej ocen rocznych
Terminy zebrań RADY RODZICÓW :
27 WRZEŚNIA 2023 - GODZ. 17:30
22 LISTOPADA 2023 - GODZ. 17:30
10 STYCZNIA 2024 - GODZ. 17:30
24 KWIETNIA 2024 - GODZ. 17:30
17 CZERWCA 2024 - GODZ. 17:30
(zebrania odbywają się w gabinecie dyrektora szkoły)
ROK SZKOLNY 2023/2024
WYCHOWAWCY KLAS
Technikum Ekonomiczne
Klasa I A - mgr Katarzyna Kołodziej
Klasa I B - mgr Laura Baron
Klasa I C - mgr Michał Seget
Klasa II A - mgr Anna Mandzewska
Klasa II B - mgr Aleksandra Kosmala - Przeczek
Klasa II C - mgr Mariola Stryjecka
Klasa III A - mgr Katarzyna Hojda
Klasa III B - mgr Edyta Strzelczyk
Klasa IV A - mgr Bożena Marcisz
Klasa IV B - mgr Justyna Dobrzyńska-Pietrek
Klasa V A5 - mgr Barbara Marzec
Klasa V B5 - mgr Justyna Przybytek
LO dla Dorosłych
Opiekunowie semestrów:
I semestr LO dla Dorosłych - Lucyna Sojka
III semestr LO dla Dorosłych - Ewelina Lipiec
VII semestr LO dla Dorosłych - Joanna Czechowicz-Kwaśniewicz
TERMINY PLANOWANYCH ZEBRAŃ RADY PEDAGOGICZNEJ
31 sierpnia 2023 r.
13 września 2023 r.
25 października 2023 r.
22 listopada 2023 r.
13 grudnia 2023 r.
10 stycznia 2024 r.
24 stycznia 2024 r.
okres rekolekcji
22 kwietnia 2024 r.
24 kwietnia 2024 r.
28 maja 2024 r.
17 czerwca 2024r.
28 czerwca 2024 r.
TERMINY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH W CKZIU w CHORZOWIE
ROK SZKOLNY 2023/2024
Sesja 1. 2024 ZIMA
Część pisemna
11 stycznia 2024r. (czwartek) – Technikum Ekonomiczne
13 stycznia 2024r.(sobota) – kwalifikacyjne kursy zawodowe
Część praktyczna - dokumentacja „d”:
9 stycznia 2024r. (wtorek)
godz. 9:00 - SPL.01 - Obsługa magazynów (technik logistyk)
godz. 9:00 - HGT.07 - Przygotowanie imprez i usług turystycznych (technik organizacji turystyki)
godz. 13:00 - SPL.04 - Organizacja transportu (technik logistyk - 5b5)
godz. 13:00 - HGT.08 - Obsługa klienta oraz rozliczanie imprez i usług turystycznych technik organizacji turystyki - 5a5)
Część praktyczna - dokumentacja na komputerze „dk”:
15 – 19 stycznia 2024r.
EKA. 05 – Prowadzenie spraw kadrowo- płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych (TE - technik ekonomista – 5a5, kkz)
11 – 15 stycznia 2024 r.
EKA. 07 – Prowadzenie rachunkowości ( technik rachunkowości - kkz)
12 stycznia 2024 r.
HAN .02 – Prowadzenie działań handlowych (technik handlowiec – kkz)
Data ogłoszenia wyników: 27 marca 2024r.
Data przekazania szkołom certyfikatów kwalifikacji zawodowych : do 8 kwietnia 2024r.
Data przekazania szkołom dyplomów zawodowych dla absolwentów technikum, którzy ukończą szkołę 26 kwietnia 2024r.: 24 maja 2024r.
UROCZYSTOŚCI SZKOLNE, PROJEKTY, KONKURSY TECHNIKUM EKONOMICZNE
· Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
· Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych
· Dzień Kropki
· Rejs Ekonomika
· Europejski Dzień Języków Obcych
· Przyjęcie nowych uczniów w poczet społeczności szkolnej
· Dzień Tabliczki Mnozenia
· Erasmusdays2023
· Dzień Edukacji Narodowej
· Święto Odzyskania Niepodległości
· Tydzień Profilaktyki AIDS/HIV
· Mikołajki
· Jasełka
· „Żakinada”
· Studniówka
· „Dzień bezpiecznego Internetu”
· Tydzień Promocji Zdrowia
· Tydzień Sportu
· Święto liczby π
· Dzień Otwarty Szkoły, Dzień Absolwenta
· Szkolna wycieczka Bratysława – Wiedeń
· TYDZIEŃ ZAWODÓW
· Pożegnanie uczniów klas maturalnych
· Festiwal języków obcych
· Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
· Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 |
2023/20234
04.09.2023 –I.Niemczykowska
wrzesień 2023 K.Hojda A.Bielica
15.09.2023 E.Lipiec M..Stryjecka
24.09- 27.09.23 M.Nawotka
26.09.2023 nauczyciele języków obcych
29.09.2023– A. Mandzewska, A. Kosmala-Przeczek M. Stryjecka
6.10.2023 E.Lipiec M..Stryjecka
9-13.10.2023 M.Seget
12.10.2023 – K. Hojda E. Strzelczyk
10.11.2023– J .Dobrzyńska-Pietrek
grudzień 2023– K. Hojda, L. Sojka, A.Bielica, I.Niemczykowska
06.12.2023- .I.Niemczykowska R.Zawadzki, A.Bielca
22.12.2023– I.Niemczykowska R.Zawadzki, A.Bielca
………... B. Marzec J. Przybytek
26.01.2024 B. Marzec J. Przybytek
luty 2024 – B.Kozera, .A.Mandzewska, R.Głowoc
luty 2024 – K.Hojda, , .A.Bielica I.Niemczykowska
marzec 2024 –B.Meisnerowicz L. Nieśpiałowska
14.03.2024 .E. Lipiec, M.Stryjecka
kwiecień, maj 2024 A. Bielica, zespół ds. promocji szkoły
10 – 12.04.2024 E. Strzelczyk
15 – 19. 04.2024 p. J. Płaza p.M.Seget,
26. 04.2024 B. Marcisz J. Dobrzyńska - Pietrek
maj 2024 zespół nauczycieli j.obcych
21.06.2024 I. Niemczykowska samorząd szkolny
02.09.2024 I.Niemczykowska samorząd szkolny |