Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

W dniach  22 – 24 października 2018  uczniowie klasy 2B i 3B pod opieką pań: Katarzyny Hojdy  i Justyny Przybytek byli na  wycieczce w Bukowinie Tatrzańskiej i przy okazji odwiedzili  Zakopane, Wadowice.

Młodzież miała okazję podziwiać  skocznię narciarską - Wielką Krokiew, Krupówki, zwiedzić cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz  najstarszy drewniany kościół w Zakopanem, zwany Starym Kościołem. Całość tworzy zespół obiektów sakralnych znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej. Cmentarz na Pęksowym Brzyzku to około 500 grobów, a większość nagrobków to niepowtarzalne dzieła sztuki, wykonane w drewnie lub metalu, rzeźbione motywami podhalańskimi i malowane na szkle. Można tu znaleźć groby  ludzi, którzy tworzyli rzeczywistość miasta i jego legendę. Zostali to pochowani m.in. Tytus Chałubiński, Stanisław WitkiewiczKornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa – Tetmajer, Władysław Hasior, Sabała , Helena i Stanisław Marusarzowie. W Wadowicach uczniowie zobaczyli przepiękny, odnowiony  Rynek, Bazylikę Najświętszej Marii Panny oraz pomnik i dom Naszego Papieża Jana Pawła II. W czasie wyprawy wszystkim dopisywały humory i pogoda też pogoda dopisała. Zobacz zdjęcia.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech