Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

2019 rok to czwarty rok udziału naszej szkoły w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W tym roku hasłem przewodnim tego wydarzenia było: „Działajmy razem”. 

Oficjalną datą DBI był wtorek 05 lutego, my zorganizowaliśmy go 28 lutego. Impreza przeznaczona była dla uczniów klas pierwszych i drugich.

Dzień rozpoczął się konkursem plastycznym  pod hasłem „Bezpieczny Internet” – wzięły w nim udział  2 osobowe zespoły  z każdej klasy

Oficjalne otwarcie nastąpiło po konkursie przemówieniem Pani Dyrektor i krótkim wprowadzeniem przez  panią profesor Barbarę Kozera, która  przybliżyła zgromadzonym  ideę tego dnia i przedstawiła osiągnięcia szkoły w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

Następnie przedstawiciel Śląskiego Centrum Profilaktyki - Pan Dariusz Pietrek poprowadził zajęcia nt.: „Czy złapała mnie sieć”.

Pani profesor Barbara Kozera przedstawiła nieoficjalne wyniki i wnioski z ankiety przeprowadzonej w ramach programu „Młodzi cyfrowi” na temat fonoholizmu, a przeprowadzonej w listopadzie i grudniu wśród młodzieży klas pierwszych i drugich. Oficjalne wyniki znane będą w późniejszym terminie.

Młodzież zobaczyła też krótkie filmiki edukacyjne na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetowych, portali społecznościowych i telefonów komórkowych.

 Na koniec Pani dyrektor Monika Upława i pani profesor Barbara Kozera nagrodziły najlepszą konkursową pracę – był nią plakat autorstwa Wioli Gałaj i Ady Gąsiorek z klasy 3c.  

Zaplanowana prelekcja Policji ze względów od nas niezależnych została odłożona na inny termin.

 

 

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech