Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Tydzień od 25 do 29 marca obfitował w wiele różnych imprez, wycieczek przedmiotowych, wykładów, prelekcji, warsztatów. Odbyło się wiele spotkań z pracownikami uczelni wyższych, przedstawicielami firm, specjalistami w ramach poszczególnych zawodów. Był to  pierwszy w historii Ekonomika "Tydzień Zawodów" zorganizowany pod hasłem „Ekonomik zakręcony zawodowo”.  Udział naszych uczniów w licznych różnorodnych wydarzeniach dał im inne spojrzenie na zawód, w którym się kształcą - poznali mnóstwo ciekawostek i uzyskali dodatkowe informacje. I tak:

  1. W poniedziałek 25 marca odbyło się spotkanie z przedstawicielami OHP i dwa wykłady nt. „Przedsiębiorczość drogą do osobistego sukcesu” i „Matura i co dalej” , klasa 3c była na wycieczce przedmiotowej w WSB Dąbrowa Górniczej i uczestniczyła w warsztatach nt. „Spowiedź diabła - bezpieczeństwo”. Klasy 2a i 3a uczestniczyły w wykładzie przedstawiciela Stowarzyszenia Księgowych w Polsce pt. „Księgowy przyszłości”.
  2. We wtorek 26 marca - ciąg dalszy atrakcji: prelekcja nt. „Szczepienia dla osób podróżujących” przeprowadzona dla wszystkich klas przez Państwową Inspekcję Sanitarną, prelekcja dla klas 1 i 2 nt. „Bezpieczny Bank” przeprowadzona przez przedstawicieli PKO, wykład przedstawicieli firma z branży turystycznej, e-SKY dla klas turystycznych.
  3. W środę 27 marca dla klas 3 i 4 odbyło się spotkanie z pracownikami PIP i prelekcja nt. „Regulacje prawne z zakresu prawa pracy oraz BHP”, następnie chętni uczniowie klas czwartych mogli uczestniczyć w XXI Ogólnopolskich Targach „Edukacja 2019” w Katowicach.
  4. W czwartek 28 marca klasa 1bc pojechała na wycieczkę przedmiotową do WSB w Dąbrowie Górniczej na wykład i warsztaty nt. Historii brudu”, klasy drugie uczestniczyły w wykładzie pt. „Lokalny rynek pracy” poprowadzony przez pracowników PUP, klasy 2a i 3a wzięły udział w wykładzie PWC Service Delivery Center – dużej firmy z Katowic świadczącej usługi firmom na całym świcie nt.: „SSC/BPO tajemnicze skróty, które dają dużo możliwości”. Klasa 1a miała możliwość obejrzenia kilku filmów edukacyjnych na tematy ekonomiczne, a klasa 2c poszła zwiedzać oczyszczalnię ścieków ChŚPWiK.
  5. Ostatniego dnia (w piątek 29 marca) klasy 2 i 3 (obie turystyczne) uczestniczyły w 25 Międzynarodowych Targach Turystyki  „Globalnie” gdzie uczniowie po zapoznaniu się z ofertą krajów i  regionów turystycznych oraz touroperatorów wzięli udział w panelu dyskusyjnym: „Praca w turystyce - profesjonalizacja doświadczenia i kapitalizowanie wiedzy branżowej”. 
  6.  klasa 2c była w WSB w Dąbrowie Górniczej na wykładzie pt. „Na skrzydłach F 16”, klasa 3a miała warsztaty z programu „Płatnik” i wraz z klasa 4a uczestniczyła w wykładzie pracownika Uniwersytetu Ekonomicznego pt. „Rachunkowość i podatki w praktyce”

Jednocześnie w szkole odbywały się przeznaczone dla wszystkich uczniów indywidualne konsultacje z doradztwa zawodowego prowadzone przez przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy. W piątek uczniowie mogli wziąć udział w kiermaszu ofert pracy np. w okresie  wakacji organizowanego przez OHP.  Również w piątek dla wszystkich chętnych uczniów odbył się quiz ekonomiczny zorganizowany przez p. prof. Annę Mandzewską Uczestnicy zmierzyli się z testem składającym się z 24 pytań, dotyczących m.in. wiedzy o noblistach, inflacji, giełdzie, pseudowalutach, UE i Euro, praw konsumentów i pracowników. Poziom był wyrównany, a trzech zwycięzców uzyskało tą samą liczbę punktów, różniąc się jedynie czasem rozwiązywania testu.

Pierwsze miejsce z najkrótszym czasem zajął Tomasz z klasy 4a, a kolejne Weronika G. i Weronika Ś. z klasy 3a. Zwycięzcy otrzymali nagrody - puchary pełne słodyczy. Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i pozostałym uczestnikom – wykazali się szeroką wiedzą ekonomiczną.

W ramach „Tygodnia zawodów ogłoszono konkurs plastyczny na graficzne logo tygodnia zawodów. Niestety dotąd nie spłynęły żadne prace. Konkurs nadal jest otwarty i nadal czekamy na Wasze prace, które należy przekazać p. prof. Jolancie  Płaza.

Zobacz zdjęcia.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech