Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

 „Nieuchronność omija, co chcemy ocalić,

wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,

by rosły w nas i trwały ulotne wrażenia -

drogowskazy pamięci najmilsze - wspomnienia.”

Renata Strug

Dzisiaj, tj. 24 kwietnia 2020 r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą uczniowie ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników. W związku z ograniczeniem funkcjonowania szkół, nie będą mogły jednak odbyć się tradycyjne uroczystości zakończenia zajęć, podczas których wręczone byłyby świadectwa tegorocznym absolwentom. Sposób odbioru dokumentów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa będzie indywidualnie ustalany z absolwentami.  

Jednocześnie zapewniamy , że  w tych nadzwyczajnych okolicznościach Grono Pedagogiczne CKZiU oraz wszyscy pracownicy niepedagogiczni łączą się zdalnie z naszymi absolwentami, przekazując gratulacje i serdeczne życzenia dalszych sukcesów na kolejnych etapach  życia.

W tym roku słowa: "Do zobaczenia w dorosłym życiu!" i ostatni szkolny dzwonek brzmią  w szczególny sposób.

Przed naszymi absolwentami wytężona nauka i matura

 

Poniżej zamieszczamy kilka słów od Pani Dyrektor Moniki Upławy do naszych absolwentów. 

 

SZANOWNI ABSOLWENCI ROCZNIKA 2020!

„ To nie tak miało być, zupełnie nie tak ….. świat poszedł swoją drogą”

 

Jest słoneczny piątek 24 kwietnia.

W kalendarzu naszego  Centrum  to miał być piękny, uroczysty dzień. Planowaliśmy tradycyjnie w samo południe uroczyście wręczyć Wam świadectwa ukończenia szkoły, przeżyć ostatnie minuty w szkolnych ławkach, wysłuchać ostatniego dzwonka………

Życie w nieprzewidywalny i niezwykły sposób zweryfikowało te plany.

Ale najważniejsze jest teraz zdrowie i bezpieczeństwo, musimy dostosować się do zaleceń i zrobić wszystko, żeby przetrwać ten czas w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym.

Mam nadzieję, że uda nam się w późniejszym terminie spotkać i przekazać Wam uroczyście tak ważne dokumenty.

A dzisiaj w wirtualnej formie zamykamy bardzo ważny rozdział Waszego życia , łączymy się z Wami myślami i przekazujemy zdalnie gratulacje i gorące pozdrowienia.

Jesteśmy dumni, że wszyscy uczniowie Technikum Ekonomicznego i Liceum dla Dorosłych ukończyli szkołę.

Kochani ! Dołączyliście właśnie do ogromnej grupy absolwentów NASZEGO CHORZOWSKIEGO EKONOMIKA , jednej z najstarszych szkół zawodowych w regionie.

Dzięki waszym nauczycielom i wychowawcom zostaliście wyposażeni w ogromny bagaż wiedzy i umiejętności zawodowych, jesteście dobrze przygotowani do kolejnego etapu życia. Waszym wielkim skarbem jest młodość, zróbcie wszystko aby go nie zmarnować.

Jednak mimo, że kończy się ta nasza wspólna droga pamiętajcie, że każdy z Was zostawia tutaj cząstkę siebie, każdy w jakiś sposób wpłynął na to miejsce. Nie zapominajcie o tym w dorosłym życiu i gdziekolwiek rzuci Was los, pamiętajcie, że drzwi Ekonomika są dla Was otwarte.

 

DRODZY ABSOLWENCI ROCZNIKA 2020!

Przed Wami dorosłe życie, małe potyczki i wielkie bitwy. Sięgajcie do gwiazd, ku ideałom i nie dajcie sobie wmówić, że są nieosiągalne. Przed Wami misja, którą musicie wypełnić uczciwie , godnie , nie marnując talentów i potencjału, który jest wam dany. Życzę, abyście zawsze żyli w zgodzie z waszym sumieniem i abyście kolejne etapy życia budowali na solidnych fundamentach złożonych z wielkich autorytetów i ponadczasowych wartości takich jak: wolność, miłość , nadzieja.

Niech ten dzień nie będzie zapamiętany jako pożegnanie , niech będzie to początek kolejnego rozdziału Waszego życia, rozdziału pod tytułem „DOROSŁOŚĆ”.

 

 

Dyrektor CKZiU

Monika Upława

 

Zobacz też nasz nowy sztandar

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech