Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu

Tegorocznym tematem przewodnim jest ochrona młodszych pokoleń, koncentrująca się na „Ochronie młodzieży przed manipulacjami w przemyśle i zapobieganiu jej używania tytoniu i nikotyny”.

Ponieważ przemysł tytoniowy coraz częściej koncentruje się na młodych ludziach jako rozwijającym się i wrażliwym rynku dla swoich uzależniających produktów

Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma również zachęcić do 24 godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

Pamiętaj! Nie ma „bezpiecznej” ilości wypalanych papierosów. Nawet kilka sztuk dziennie powoduje wzrost ryzyka zachorowania na raka.

Dym tytoniowy zawiera tysiące substancji chemicznych działających toksycznie na organizm. Palenie tytoniu to zabójczy nałóg. Dla nas samych i innych.

31 maja to Twój dzień na podjęcie ważnej decyzji i życie bez papierosa!

Dla siebie samego i innych.

Wiele się mówi o złych skutkach palenia papierosów, niestety moda na palenie nie mija. Aby dotrzeć do młodych osób poprzez nowoczesne kanały komunikacyjne powstała aplikacja RZUĆ GO! Inicjatorami była Fundacja MSD dla Zdrowia Kobiet oraz Fundacja Promocji Zdrowia. Aplikacja jest przeznaczona dla młodych i ma wesprzeć motywację do rzucenia palenia.

Aplikację RZUĆ GO! można pobrać ją bezpłatnie ze sklepu z aplikacjami właściwego dla danego urządzenia. Jak się okazuje wielu palaczy chciałoby rzucić palenie i niejednokrotnie podejmowało takie próby.

Teraz, z aplikacją RZUĆ GO! Rozstanie z nałogiem może stać się łatwiejsze do osiągnięcia.

Pobierz plakaty: Tytoń jest zagrożeniem, Skład papierosa, Titonic

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech