Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Szczegóły na stronie ckue.pl

   

 SZANOWNI PAŃSTWO! 

 KOCHANI UCZNIOWIE,

 DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE

 ORAZ  PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI!

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w kalendarzu roku szkolnego. Piątek 26 czerwca to ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w roku szkolnym 2019/2020.

Do tej pory żegnaliśmy każdy rok szkolny w trakcie uroczystej szkolnej akademii i  spotkań z wychowawcami klas. Scenariusz zakończenia obecnego roku szkolnego napisała niestety epidemia.

Za nami 7 miesięcy wytężonej pracy i nauki w rzeczywistych szkolnych warunkach i ostatnie 3 miesiące,  jakże inne, wyjątkowe i nieprzewidywalne.

Dni i tygodnie  naznaczone ciągłą troską o zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich .Wyjątkowy czas kiedy to wszyscy z dnia na dzień zostaliśmy wrzuceni do wirtualnej rzeczywistości i uczyliśmy się wspólnie realizacji zadań szkoły w warunkach pracy zdalnej. Uczyliśmy się żyć w nieznanych nam do tej pory warunkach zagrożenia epidemicznego. Uczyliśmy się dostrzegać w życiu  to, czego może do tej pory nie widzieliśmy i nie docenialiśmy. Odkrywaliśmy na nowo co w życiu jest ważne, a co najważniejsze. To była wyjątkowa lekcja, jaką zgotował nam los. Mam nadzieję, że  jako społeczność Ekonomika wyszliśmy z tej życiowej próby zwycięsko.

Dowodem na to są m.in. uzyskane bardzo dobre i dobre wyniki nauczania naszych uczniów. Serdecznie gratuluję uczniom Technikum Ekonomicznego oraz  Liceum dla Dorosłych wiedzy i umiejętności, które zdobyliście w tym roku szkolnym, gratuluję  uzyskanych wyników, a przede wszystkim promocji do klasy programowo wyższej. Gratuluję dużej grupie uczniów, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem, a w szczególności dwóm kandydatkom do stypendium Prezesa Rady Ministrów: uczennicy klasy III A i uczennicy klasy I A5.

W sposób szczególny dziękuję też uczniom, którzy angażowali się w różne akcje i projekty szkolne, brali aktywny udział w życiu klasy i szkoły,  uczestniczyli w konkursach i zawodach sportowych. Godnie reprezentowali nasz Ekonomik w środowisku lokalnym.

 Drodzy uczniowie!

Wykazaliście się ambicją , odwagą i dużą determinacją w podejmowaniu nowych zadań, często w trudnych dla Was warunkach. Ten rok szkolny zapisze się w Waszych życiorysach jako wyjątkowe i trudne doświadczenie, ale wierzę, że każdy z Was znajdzie w tym czasie też pozytywne wartości.

Zanim rok szkolny 2019/ 2020 przejdzie do historii chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom szkoły: nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za ogromny trud i zaangażowanie w swojej codziennej pracy.

Gratuluję nauczycielom kreatywności, sukcesów dydaktycznych i wychowawczych, dziękuję za ogromną determinację w realizacji zadań , często mimo wielu przeciwnościom i w ciągle zmieniającej się rzeczywistości .

Dziękuję pracownikom niepedagogicznym za ich  pracę, która sprawia że nasz Ekonomik funkcjonuje  sprawnie w bezpiecznych i higienicznych warunkach.

Dziękuję rodzicom za wsparcie i zrozumienie,  troskę o losy naszej społeczności, szczególnie w ostatnich tygodniach naszej pracy. 

Mam nadzieję, że zastaję  wszystkich Państwa w dobrym zdrowiu, powoli powracających do normalności, choć już zapewne innej , niż ta w której żyliśmy i pracowaliśmy jeszcze parę miesięcy temu.

Korzystając z okazji  pragnę podziękować też  naszym tegorocznym maturzystom, którzy w bardzo odpowiedzialny sposób podeszli do tegorocznych egzaminów organizowanych w rygorze sanitarnym.

Trzymamy kciuki za Wasze wyniki, które otrzymacie 11 sierpnia.

Dziękuję też uczniom klas trzecich, którzy również wykazali się dużą dyscypliną i troską o nasze wspólne bezpieczeństwo zdrowotne w czasie egzaminów zawodowych. Wyniki Waszych egzaminów poznacie 31 sierpnia i mam nadzieję, że wszyscy otrzymacie świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. 

KOCHANI UCZNIOWIE!

Przed Wami 2 miesiące wypoczynku – niech będzie to czas wypełniony aktywnością, pełen nowych pozytywnych wyzwań i przeżyć. Ale przede wszystkim niech będzie to wypoczynek zdrowy i  bezpieczny! 

Do zobaczenia!

Ekonomik tęskni i czeka na Was.

Mam nadzieję , że 1 września spotkamy się w rzeczywistych szkolnych warunkach.

Monika Upława

Dyrektor CKZiU

 

Informuję jednocześnie , że świadectwa promocyjne otrzymacie w uzgodnionym czasie i na zasadach ustalonych z wychowawcami klas.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech