Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Prezent Świąteczny

 09 listopada 2021r. klasy 1a i 1b pojechały na wycieczkę przedmiotowo-krajoznawczą do Krakowskiego Kazimierza i Fabryki Bombek w Bębnie.

Wycieczkę rozpoczął spacer z przewodnikiem po Krakowskim Kazimierzu. Uczniowie obejrzeli Plac Wolnica, gdzie w dawnym Ratuszu znajduje się Muzeum Etnograficzne, Kościół Bożego Ciała, Starą Synagogę, fragmenty starych murów miejskich oraz Synagogę Remuh z kirkutem.

 Następnym punktem wyjazdu była Fabryka Bombek i warsztaty zdobienia bombek - pokaz sposobów dekoracji ozdób, samodzielne wykonanie własnej bombki. W czasie kiedy bombki schły młodzież obejrzała film edukacyjny dotyczący procesu produkcji bombek, a następnie zwiedziła fabrykę: dział kolorowania i dekorowania bombek oraz dział pakowania ich do klienta. Na koniec każdy mógł kupić bombki w przyfabrycznym sklepiku. Zobacz zdjęcia.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech