Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Prezent Świąteczny

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Nie ma sprawy innej niż Polska”, „Polska to wielka rzecz” to przewodnie hasła uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada br.

Uczniowie naszej szkoły za pomocą obrazów, dźwięków i słów, z wykorzystaniem animacji oraz filmu przypomnieli tragiczną historię naszego kraju oraz wszelkie próby odzyskania wolności. 
Ta niecodzienna lekcja przeszłości miała nam wszystkim uzmysłowić, iż  każde minione pokolenie Polaków wierzyło niezłomnie, że upragniona wolność kiedyś nadejdzie. Ta wiara była przekazywana z ojca na syna i to ona nakazywała im pracować, żyć, a nie raz oddać życie dla Ojczyzny. Dlatego obchodząc dzień 11 listopada jako święto narodowe dajemy dowód pamięci i wdzięczności wobec tych, którzy cierpieli i przelewali krew, aby Polska była WOLNA !

Zobacz zdjęcia.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech