Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Prezent Świąteczny

15 listopada 2021 r. klasa logistyczna 2b uczestniczyła w niezwykłym  spotkaniu z panem majorem Mariuszem Lapetą - Rzecznikiem prasowym Jednostki Wojskowej Agat w Gliwicach. Jednostka Agat powstała w  2011 roku w garnizonie gliwickim na bazie rozwiązanego Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej. Agat jest w założeniu jednostką szturmową, wykonującą akcje bezpośrednie w ugrupowaniu i na tyłach przeciwnika.

Podczas zajęć młodzież poznała historię oddziału i znaczenie jego symboli, zadania Jednostki w trakcie działań wojennych i w czasie pokoju, funkcjonowanie logistyki wojskowej, a także zasady rekrutacji do Agatu oraz przebieg szkoleń w siłach specjalnych.

Zajęcia uzupełniały filmy z pracy jednostki oraz barwne anegdoty pana  majora Lepety, który także bardzo chętnie odpowiadał na wszelkie pytania uczniów. Zobacz zdjęcia.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech