Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Prezent Świąteczny

26 listopada br. grupa uczniów z klas: 3a4 i 3a5 uczestniczyła w katowickim kinie Światowid w drugim pokazie filmu w ramach  projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem młodzież obejrzała obraz z 2016 roku w reżyserii Adama Guzińskiego pod tytułem  „Wspomnienie lata”.

Akcja filmu rozgrywa się pod koniec lat 70-tych w małym prowincjonalnym miasteczku. Nastoletni Piotrek spędza lato z matką. Okazuje się, że jest to najważniejsze lato w życiu chłopca. Doświadczenie pierwszej miłości, przyjaźni, rozdarcia i straty rzutują na dalsze życie chłopca.

Subtelny, z niespieszną akcją obraz otrzymał nominację w Międzynarodowym Konkursie Filmowym oraz Konkursie Polskich Filmów Fabularnych w 2017 roku. Na tym konkursie Nagrodę Specjalną za najlepszy debiut filmowy otrzymał odtwórca głównej roli Max Jastrzębski.

Ze względu na specyficzną treść i sposób przekazu, młodzież raczej chłodno przyjęła film, natomiast dla nauczycieli obecnych na pokazie była to sentymentalna podróż w czasy dzieciństwa.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech