Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Jak co roku w naszej szkole zostały  przeprowadzone działania profilaktyczne mające na celu upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz budowanie prozdrowotnych i odpowiedzialnych zachowań. Działania w tym roku nie ograniczyły się  tylko do jednego tygodnia. Promocja zdrowia została przeprowadzona przy pomocy wychowawców klas, którzy w miarę możliwości na lekcjach wychowawczych udostępniali młodzieży materiały  profilaktyczne, przeprowadzali pogadanki przy pomocy stron internetowych rozdawali otrzymane wcześniej ulotki i broszury.

W poniedziałek 07.03.22 r. na godzinie wychowawczej pani mgr Bożena Marcisz omówiła w klasie 2a temat : Znamię - znam je! . Udział wzięło 22 osoby. W tym samym dniu pani mgr Edyta Strzelczyk omówiła w klasie 1b temat „Podstępne WZW”  a  23.03.2022 r. „Znamię – znam je!’

10 marca br.  pani mgr Aleksandra Kosmala - Przeczek na godzinie wychowawczej przekazała klasie 4bc ulotki i linki do filmów. Obejrzano film o czerniaku. W sumie  udział wzięło 17 osób.

14.03.2022 r. w klasie 2A pani mgr Bożena Marcisz przeprowadziła zajęcia w ramach TPZ. Temat: „Podstępne WZW”. Zostały udostępnione linki oraz rozdane ulotki. Udział wzięło 19 osób.

21.03.2022 r. w klasie 1a pani mgr Katarzyna Hojda omówiła temat : Wybierz życie – pierwszy krok . Udział wzięło 12 uczniów.

Poza tym w marcu odbyły się również rozgrywki sportowe w ramach Dnia Sportu. Oto wyniki:

 klasy po gimnazjum

·         1sze m-ce kl. 3b4,

·         2gie m-ce kl. 4a,

klasy po szkole podstawowej,

·         1-sze m-ce kl. 2b,

·         2-gie m-ce kl. 1b,

·         3-cie m-ce kl. 3a5,

Mecz siatkówki w super finale o Mistrzostwo Szkoły TE wygrała klasa 3 B4 ( z kl. 2B).Wynik 2:0

W dniach 9 - 10 marca na lekcjach biologii  w klasach trzecich odbył się konkurs plastyczny na logo Tygodnia Promocji Zdrowia. Uczniowie podeszli do tematu z wielkim zaangażowaniem. Główne zasady, które powinny być uwzględnione przy projektowaniu logo to m.in.: musi być ono zapamiętywalne, najlepiej proste, z niewielką  ilości detali , bazujące na prostych kształtach i przede wszystkim zrozumiałe dla odbiorcy. Grono Pedagogiczne wyróżniło  prace następujących uczniów:

·         Marta Kusz - 3A5

·         Justyna Burczy - 3b4

·         Klaudia Kempa - 3b4

·         Weronika Klyszcz - 3b4

·         Karolina Korbalska - 3a5

·         Milena Robak - 3a5

      10 marca br. odbyły  się warsztaty dot. profilaktyki HIV/AIDS pt. Mikroedukacja HIV/AIDS prowadzone przez psychologa panią Adriannę Wieczorek, przedstawiciela Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Chorzowie oraz pracownika Poradni Uzależnień w Chorzowie. W zajęciach wzięły udział klasy 1a,1b,2a,2b.
30 marca 2022 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach warsztatowych, które przeprowadziła terapeutka z długoletnim stażem mgr pedagogiki Edyta Naczulska na temat stresu przedmaturalnego. Zajęcia odbyły się  się na 2 i 3 godzinie lekcyjnej w formie wykładu i warsztatów w auli szkolnej.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech