Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

W dniach od 10 do 12 kwietnia grupa naszych uczniów wyjechała na wycieczkę do Słowacji i Wiednia. Już pierwszego dnia młodzież zwiedziła zamek w słowackim Trencinie i stolicę Słowacji Bratysławę.

Uczniowie zobaczyli m.in. zamek, Katedrę Św. Marcina (gdzie koronowano królów węgierskich), ulicę Michalską (najdroższą ulicę Słowacji - znajduję się tutaj m.innymi pałac Mirbacha), Bramę Michalską (pozostałość murów obronnych z XIV wieku). Młodzież zobaczyła również Narodne Dziwadło - Teatr Narodowy, rynek z XVI wieczną fontanną Rolanda i Stary Ratusz z barokową wieżą.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Wiedeń. Rozpoczęli od ekologicznego osiedla projektanta Hundertwassera i teren Belwederu. Następnie przejechali bulwarami Ringstrasse, zobaczyli Ratusz, Parlament i Operę. Pod Katedrą św. Szczepana dołączył lokalny przewodnik, który pokazał młodzieży: Zakon Krzyżacki, dom Mozarta, plac i muzeum Albertina i Operę Narodową. Dalej spacerując wszyscy mogli podziwiać zimową rezydencję Habsburgów - Hofburg, Muzeum Królowej Sisi i najdroższą, najbardziej luksusową ulicą Wiednia - Kohlmarkt. Pod koniec dnia było Muzeum Sztuki Naturalnej i spacer po Wzgórzu Kahlenberg z przepięknym widokiem na Wiedeń.

Ostatni dzień wycieczki rozpoczął się od spaceru po parku Pałacu Schonbrunn. Uczniowie zobaczyli Łuk Triumfalny - Glorietta, fontannę Neptuna oraz wnętrza pałacu letniego Habsburgów. Później było już tylko zwiedzanie jednego z największych w Europie muzeum techniki, w którym młodzież uczyła się świata poprzez eksperyment.

Zobacz fotokronikę.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech