Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

 16.04 br. grupa uczniów z klasy IIb i IIIa brała udział w kolejnym pokazie filmu w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - „Lato 1993”.

Jest to pierwsze pełnometrażowe dzieło hiszpańskiej a dokładnie katalońskiej reżyserki Carli Simon, która tworząc ten obraz oparła się częściowo o swoje dziecięce doświadczenia. Tytułowe lato 1993 to okres trudnych zmian dla sześcioletniej Fridy, mającej zamieszkać ze swoim wujkiem i jego rodziną na hiszpańskiej prowincji. Nie jest to jednak wakacyjny wyjazd, ponieważ dziewczynka straciła oboje rodziców (którzy zmarli prawdopodobnie na AIDS) i musi nauczyć się życia z nowymi opiekunami. A nie jest to łatwe… Mimo pięknych krajobrazów upalnego lata, film nie był łatwy w odbiorze dla młodych widzów - być może  ze względu na niespieszną akcję i czasem monotonne obrazy codzienności. Jednak z pewnością  w pamięci wszystkich oglądających ten  film zostanie charyzmatyczna, nad wiek dojrzała odtwórczyni głównej roli Laila Artigas, która doskonale przedstawiła  złożony portret emocjonalny dziecka, przeżywającego  „cierpki smak dzieciństwa”.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech